Wprowadzenie kitchen helpera i bujaka Montessori do codzienności dziecka

W dzisiejszym zabieganym świecie zdominowanym przez media, poszukuje się coraz to lepszych rozwiązań, które mają pozytywny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. A co za tym idzie, wiele zabawek produkowanych jest w myśl różnych nurtów pedagogicznych, które w sposób naturalny, nieprzymuszony i zabawowy oddziałują na dziecko. Sprawą niezaprzeczalną jest zatem, że rozwój dziecka jest priorytetem, a narzędzia, o których jest mowa w tym wpisie, to pomocnik kuchenny kitchen helper i drewniany bujak Montessori, które zyskują na popularności. Dlaczego? Dlatego, że te dwie zabawki są stworzone w myśl pedagogiki Marii Montessori. Zarówno kitchen helper, wspierający dzieci w uczestnictwie w codziennych czynnościach kuchennych, jak i bujak Montessori, służący wspieraniu rozwoju fizycznego dziecka, mają wiele wspólnych cech, które przyczyniają się do holistycznego rozwoju każdego malucha.

kitchen helper pomocnik kuchenny z tablicą i zjeżdżalnią 3w1

Pedagogika Montessori, wywodząca się od włoskiej pedagog i lekarki Marii Montessori, jest metodą nauczania i wychowania dzieci, która zyskała popularność na początku XX wieku. Jej główne założenia skupiają się na promowaniu samodzielności i wolności wyboru u dzieci, indywidualizacji procesu nauczania, nauki poprzez zmysły i praktyczne doświadczenia, oraz starannie przygotowanym środowisku edukacyjnym. W pedagogice Montessori nauczyciel czy też rodzic pełni rolę obserwatora i przewodnika, wspierając dzieci w ich odkrywaniu i rozwoju.

Owa metoda pedagogiczna stawia na rozwój holistyczny dziecka, opierając się na jego naturalnych zdolnościach i potrzebach. W ramach nurtu Montessori wyróżnia się przede wszystkim drewniany bujak Montessori oraz pomocnik kuchenny kitchen helper.

Kitchen helper ze sklejki dla dzieci

Oba te elementy promują aktywną naukę poprzez doświadczenie w postaci zabawy i rozwijają indywidualny potencjał każdego dziecka. Dzięki nim dzieci mają możliwość zdobywania umiejętności praktycznych, rozwijania swoich zainteresowań oraz budowania pewności siebie i autonomii.

Pomimo, że obydwie zabawki na pierwszy rzut oka wyglądają kompletnie inaczej to mają całkiem dużo wspólnych cech. Po pierwsze należy wspomnieć, że obydwie zabawki to produkty, które stworzone są z bezpiecznych dla dziecka, naturalnych i trwałych materiałów. Szczególną uwagę należy zwrócić na te produkty, które wykonane są ze sklejki. Ich specjalnie zaprojektowany design sprawia, że posłuża dziecku na wiele lat. Nie są to kolejne nudne zabawki, które dziecko szybko porzuci. Drewniany bujak Montessori oraz pomocnik kuchenny kitchen helper to przedmioty z ogromnym potencjałem, które dziecko może wykorzystać na wiele sposobów. Wystarczy odrobina wyobraźni a bujak stanie się torem dla samochodów, a helper teatrzykiem dla lalek. Pozwól dziecku wykorzystywać swoją wyobraźnię.

kitchen helper pomocnik kuchenny biały

Zarówno pomocnik kuchenny kitchen helper, jak i bujak Montessori, promują wspieranie rozwijania samodzielności dziecka. Kitchen helper umożliwia dzieciom uczestnictwo w codziennych obowiązkach domowych, którymi zazwyczaj zajmują się dorośli, budując jego autonomię, podczas gdy drewniany bujak Montessori stymuluje motorykę mała, dużą, usprawnia koordynację i równowagę poprzez swobodne bujanie się. Obie zabawki w znaczący sposób mają pozytywny wpływ na wspólne doświadczenia rodzinne. Zarówno przygotowywanie posiłków w kuchni, jak i bujanie się na bujaku, mogą być aktywnościami rodzinno-łączącymi, które wspierają relacje między członkami rodziny. W ten sposób wspomaga się rozwój emocjonalny i społeczny dziecka.

bujak montessori ze zjeżdżalnią, bujak XXL, bujak 120 cm

Pomocnik kuchenny kitchen helper i drewniany bujak Montessori to zabawki, które holistycznie wspierają zdrowy, naturalnego rozwoju u dzieci poprzez zabawę. Ich wspólne cechy sprawiają, że są one wartościowymi dodatkami, które warto wprowadzać w życie codzienne dzieci.

Zajrzyj na Vemissu.pl i wybierz odpwiedni bujak, czy helper dla dziecka. Jeśli jesteś właścicielem futrzanego przyjaciela, np. pieska, to zerknij do zakładki pupil. Znajdziesz w niej schodki dla psa, torby, muszki i inne akcesoria, które znacznie poprawią jakość życia Twojego pupila. Zapraszamy.

 

Artykuł sponsorowany

0 Replies to “Wprowadzenie kitchen helpera i bujaka Montessori do codzienności dziecka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *